SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 7954721
nr 795 4721
Fat
Silver, 1700-/1800-tal, konturerad kant med knäckar, oidentifierade stämplar, 110gr, längd: 16
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 december 2012
kl 19:05:14
3/12 19:00:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver